Nie zezwalam na kopiowanie tekstów i zdjęć ze strony bez mojej zgody, zgodnie z Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170 cyt.:
kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione, stanowi naruszenie praw autorskich i powiązane jest z odpowiedzialnością karną”.

piątek, 18 listopada 2011

Jesień

Jesień do pewnego momentu była piękna, słodka i ciepła. Z przyjemnością wychodziło się z psem na spacer, uśmiechało na widok cudownie kolorowych liści, słońce świeciło, chciało się żyć.
Ale to się skończyło.
Niestety.
Jest zimno. Drzewa są gołe, liście spadły. Szaro, buro i ponuro. Nie ma słońca. Wieje wiatr. Dzieci nie latają po placach zabaw, na łąkach też ostatnio nie widziałam żadnego spacerującego psa. Najchętniej to zostałoby się w domu, psa wzięło na kolana(ahh ten termofor ;)) zrobiło kubek gorącej kawy i oglądnęło film. A co, jeśli psu to nie odpowiada? Ba, pies ma CAŁKOWICIE odmienne zdanie. W stu procentach. ;)
Siedzisz przy komputerze - znosi ci pod nogi wszystkie zabawki, podgryza nogawki. Siedzi przed drzwiami na balkon (stąd mamy widok na ulicę, zwłaszcza teraz, gdy krzaki nie mają liści). Powiedziałoby się wypuść i będziesz miała spokój. No już raz tak zrobiłam. Mój przeinteligenty pies zeskoczył na auto (Bogu dzięki mała wysokość) a z auta sruuuu na ogród. Dlatego nie jest tam wypuszczana. Z ogrodu też wraca po 5 minutach, a potem chce czegoś więcej. Jest bardziej rozszczekana i żywiołowa.
Ale to jest przecież normalne. To jest pies, który spaceru potrzebuje, niezależnie czy jest 40, czy -20 stopni. A że mi się to nie podoba... to mam problem ;-).
Ostatni tydzień byłam chora, co wiązało się z brakiem spacerów. Dzisiaj już z nią wyszłam mimo cholernego kaszlu i odkryłam kolejny minus takiej jesieni.
ZDJĘCIA! W ogóle nic nie wychodzi... mój aparat bezapelacyjnie do dobrych zdjęć potrzebuje dobrego światła. A światła nie ma! Niestety, nie mam lustrzanki ;)
Ah, i oczywiście mój kochany pies na spacerach ma olew na wszelkiego rodzaju zabawki, oprócz szarpanych, takich jak szarpak czy kawałek skarpetki 8). Na szczęście posłuszeństwo mamy GENIALNE w każdym znaczeniu tego słowa.

8 komentarzy:

 1. Hej, jeśli chcesz nadal czytać blog o przygodach Badiego- wyślij mi swój email na adres agamich@gazeta.pl a wyśle Ci zaproszenie. Blog jest tylko dla zaproszonych znanych czytelników. Przepraszam za utrudnienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na moje oko zdjęcie i tak wyszło dobrze.Co prawda lepiej wyszłoby np.latem przy lepszym świetle,ale to,co wstawiłaś jest ładne i przyciąga uwagę.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne fotki:D
  Pozdro i zapraszamy do nas:www.pusiaa.blogspot.com :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety ;/
  Lubie jesień , ale tą wczesną.
  Teraz .. Ponuro , zimno , szaro..
  Mam nadzieje , ze niedługo spadnie śnieg , zdjecia będą wychodzić lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. E, tam przesadzacie ;)... jesień jest piękna :) Nawet taka. A jak fajnie jest biegać w taką zimnicę - no cud, miód, orzeszki :D. Przynajmniej człowiek czuje, że żyje ;).

  Juztyna

  OdpowiedzUsuń
 6. Podzielam Twoje zdanie co do aktualnego etapu jesieni :(. Ten pierwszy jest zdecydowanie przyjemniejszy.
  A co do zdjęć, to niestety sam fakt posiadania lustrzanki problemu nie rozwiązuje, bo trzeba mieć jeszcze jasny obiektyw, z szybkim AF, najlepiej zmiennoogniskowy, hahaha :D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również, nawet napisałam o tym w poście..
  Pierwszy etap jest przepiękny, a później..
  Co do fotek, to zdjęcia po prostu trzeba umieć robić. Sama lustrzanka, tak jak to mówi Natalia, nie pomoże. Słyszałam, że nawet zwykłą cyfrówką mogą wyjść arcydzieła..ale znowu: trezba UMIEĆ :P

  Pzdr, Martyna

  OdpowiedzUsuń
 8. Pogoda jest okropna. Ja jestem teraz chora, ale krótki spacerek Psoci wystarcza. Chyba, bo w domu dostaje szału, ale i tak 3/4 dnia przesypia.
  Jeśli tak dalej pójdzie prześpi całą zimę!
  pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń